Ferzender Varli

All-focus

 Ferzender VARLİ

Hakkımda

1994 yılında İstanbul’da doğdum. 2008 senesinde kazandığım Tuzla Anadolu Teknik Lisesi Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı Bölümü’nde mesleğe ilk adımı attım. 2010 yılında hayatımın en önemli noktalarından biri olan dal seçiminde Mekatronik’i tercih ettim. 2013 senesinde Karabük Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünü kazandım. Şu anda eğitimime 4. sınıfta eğitimime devam etmekteyim. Üniversite tatil dönemlerinde İstanbul’da ikamet etmekteyim.

Neden Mekatronik?

Çocukluğumdan beri “küçük ev aletleri” başta olmak üzere, bozulan her türlü elektronik aleti kurcalayan birisi olarak her zaman elektronik cihazlar ilgimi çekmiştir. İlk başta her ne kadar da Elektrik – Elektronik Mühendisliği okumaya karar verdiysem de “Gelişen Teknoloji Değişen Dünya”yı görünce benim için yeterli olmayacağını fark ettim. 8. sınıfta sınava girip Tuzla Anadolu Teknik Lisesi Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı Bölümü’nü kazandıktan sonra  Mekatronik’i tanıyınca aklıma gelen ilk düşüncem bu mesleği seçmek olmuştu.

Gelişen teknolojiye, robotik sistemlere, yapay sinir ağları ve yapay zekaya olan ilgim, bir şeyler tasarlamak, üretmek istemem ve Elektrik – Elektronik Mühendisliği’nin bunun için yeterli olamayacağını düşünmem şüphesiz mesleği seçmemde en büyük etkenlerden.

Çalıştığı Alanlar

Gömülü Sistemler

Yapay Zeka

Machine Learning

İletişim

Facebook: Ferzender Varli

Twitter: Ferzender Varli

Linkedin: Ferzender Varli

Blog: Ferzender Varli

e-mail:

iletisim@ferzendervarli.com

f.varli@mekatronikmuhendisligi.com