Kübra Abukan

kubra-abukan

Kübra ABUKAN

BİYOGRAFİ

1996 yılında Kayseri/Kocasinan’da doğdum. 2010 yılında Necati Kurmel Anadolu Lisesinde eğitimime devam ettim. 2015’te Karabük Üniversitesi İşletme Fakültesi Girişimcilik bölümüne yerleştim. Halen eğitim hayatımı devam ettirmekteyim. Öğrenim hayatımın dışında Kayseri’de ikamet ediyorum.

HEDEFLER

Kısa vadede; büyük bir şirkette çalışarak şirketimi ve kendimi geliştirmek, şirkette üst yöneticiliklere  yükselmek.
Uzun vadede; Girişimciliğin sağladığı faydalardan biri endüstride yeni organizasyonlar kurabilmek ve iş hayatındaki değişimlere öncülük etmektir. Bu bağlamda ülkem için yeni endüstri alanları kurmaya  öncülük etmek istiyorum.

NEDEN GİRİŞİMCİLİK?

Gelişmekte olan ülkemin en önemli sorunlarından biri işsizliktir. İşsizlikten kurtulmanın en etkin  yolu, kişilerin yeni yatırımlar yapmasıdır. Girişimci sayısı ne kadar artarsa, istihdam oranı da o derece artacaktır. Bu bağlamda girişimcilere yol göstermek için bu bölümü seçmiş bulunmaktayım.

NEDEN MEKATRONİK PLATFORMU?

Mekatronik ve okuduğum bölüm arasında her ne kadar uyum yokmuş gibi görünse de kendi iş yerlerini açmayı hedefleyen mühendis adaylarına veya mühendislere bu yolda önderlik edecek kişiler GİRİŞİMCİ’lerdir. Girişimciler olmazsa geriden giden, izleyen, tüketen bir ülke olmaktan kurtulamayız. Var olmak ve dünyada söz sahibi olmak istiyorsak girişimci bir toplum olmamız gerekiyor. Tüketici konumdan üretici konuma geçmek için girişimcilik önemli bir fırsat ve ben de bu fırsatı Mekatronik Platformunda geliştirmek istiyorum. Ayrıca robotlar hakkındaki gelişmeleri de takip ediyorum. Bir ekiple birlikte çalışarak da hem platformunuza yardımcı olmak hem de bu fırsatı burada geliştirmek, yeni insanlarla tanışmak istiyorum.

EĞİTİM

2015  Karabük Üniversitesi, Lisans, Girişimcilik

İLETİŞİM

k.abukan38@gmail.com

k.abukan@mekatronikmuhendisligi.com


İnternet Sitemiz NETİNTERNET serverlarında ücretsiz host edilmektedir.