Nazır Can ALADAĞ

Adsız

Nazır Can ALADAĞ
Yazar

Kısa Otobiyografi

11.06.1996 Tarihinde Konya’da doğdum. Lise olarak Adil Karaağaç  M.T.A.L. ‘ni 1. Olarak bitirdim. Elektronik ve programlamaya ilgim lise boyunca katlanarak devam etti. Lise döneminde yapmış olduğum robotlar sayesinde, robotlara daha fazla ilgi duydum. Bunun üzerine üniversite tercihlerinde bütün hocalarımın verdiği tavsiyelerin aksine sadece hayallerimi gerçekleştirmek için mekatronik mühendisliğini seçtim ve liseden mezun olduğum 2014 yılında KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliğine başladım. İlk yıl Upper-Intermediate  seviyesinde İngilizce eğitim  aldıktan sonra bölüme geçtim. Şu an üniversitede öğrenciyim.

 

Çocukluğumda elime geçeni sökmeyi çok severdim. Oyuncaklarımı defalarca parçalarına ayırdım fakat genel olarak çoğunu bozdum. Elektroniğe ilgim lise döneminde başladı. Elektronik benim için sınırsız bir dünya gibiydi. Çünkü orada istediğim her şeyi yapabilirdim. Elektroniğin içinde olan eksikliği programlamayla tanışınca giderebileceğimi fark ettim. Elektronik ve Program birleşince yapılamayacak şey yok gibiydi. Lisede mini sumo ve temalı robot ile ilgilendim. İkisinde de farklı derecelere sahip oldum. Devamlı katıldığım robot yarışmalarından sonra son olarak 2016 10. Uluslararası MEB Robot Yarışasında hakem olarak görev aldım.  Çok fazla yarışmada yer aldığım için birçok ili ziyaret ettim. İlerideki yıllarda farklı yarışmalarda yer almayı düşünüyorum.

 

İlgi Alanları

     Çocukluğumda oyuncakları sökmeye olan merakım ve lisede elektronik ve programla tanışmam sayesinde dikkatimi o yöne verdim. Elektronik konusundaki ilgim ile okulda veya bireysel olarak bir çok devre yaptım. Sadece zevk için yaptığım bir çok devreye sahiptim. Daha sonra Mikro işlemci programlama üzerine yoğunlaştım ve yaptığım devreler daha kompleks bir hal aldı. Daha sonra C, C++, SolidWorks, Android programlama gibi konulara da giriş yaptım. Fakat hiçbir zaman zevk almadığım bir şey üzerinde durmadım. Yaptığım devrelerden zevk için yüksek gerilim vererek patlayışını izlediklerim çoktur.

 

Çalıştığı Alanlar

Mikro İşlemci Programlama

Devre tasarımı, Çizimi ve Basımı

Autocad ile FiberOptik Proje Çizimi

Yarışmaya Yönelik Robot Tasarımı


İnternet Sitemiz NETİNTERNET serverlarında ücretsiz host edilmektedir.