Hakkımızda

 

Mekatronikmuhendisligi.com tamamı gönüllü çalışanlardan oluşan  bir ekiptir ve  amacı,  Türkiye’de 2000’den sonra faal olmaya başlayan Mekatronik Mühendisliğini, Türk halkına tanıtmak ve bölümü hedefleyen lise öğrencilerine yardımcı olmaktır. Bunun  yanı sıra ana hedefimiz, mekatronik mühendisliği okuyan öğrencilerin, bir araya getirilerek bilgi alışverişinin ve yardımlaşmanın bu site üzerinden gerçekleştirilmesini sağlamaktır. Bu bağlamda Türkiye’nin “İLK” ve En Büyük Mekatronik platformudur.

Vizyon

Mekatronik alanında kendini geliştirme amacı güden ve bu alanda ilerlemek isteyen bireyler için bilgiyi üreten, sektörde ki gelişmeleri takip eden ve paylaşan bir mühendislik portalı olmak.

Misyon

Mekatronik alanındaki Dünya’daki gelişmeleri yakından takip eden yazar kadromuzla Dünya’da alanımızla alakalı yeni gelişmelerin ülkemizin mühendislerine duyurulması, mekatronik mühendisliği alanını merak eden gençleri konuyla alakalı en güncel ve doğru bilgi ile bilgilendirip geleceklerini doğru inşaa etmelerine destek olmak, mekatronik alanında eğitim gören öğrencilerin ve mezunların projeleri ile yeni mühendislere ışık tutulması başlıca hedeflerimiz arasındadır.

Mekatronik Platformunda Neler Olacak?

 

Mekatronik Mühendisliği Genel Bilgilendirmesi

Mekatronik mühendisliğinin tanımı, mekatronik mühendisi ne iş yapar, Mekatronik mühendisinin imza yetkileri, sık sorulan sorular, bölümün taban-tavan puanları şeklinde genel bilgiler kullanıcıların bilgilerine sunulur.

Uygulama Yap

Gömülü sistemler, elektrik-elektronik, yazılım, cad-cam-cae, endüstriyel otomasyon ve robotik ile ilgili yapılan projelere yer verilir.

Gelişim

Kullanıcılara kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik içerikler, öneriler hazırlanır. Mesleki gelişimlerini arttırmak adına sektörde girişimcilik örneği olan kişilerin tecrübelerine başvurulacaktır.

Ne Nedir?

Mekatronik projelerinde kullanılan temel materyallerin tanıtımı ve tarihçeleri paylaşılacaktır.

Mesleki Haberler

Mekatronik Mühendisliği ile alakalı öncelikle ulusal gelişmeler ve uluslararası gelişmelerin paylaşımı gerçekleştirilecektir.